Spárovací hmoty

Spára mezi jednou a druhou dlaždicí odpovídá technickým i estetickým požadavkům. Z technického hlediska spára kompenzuje účinky hydrotermické dilatace, která působením času může způsobit napětí mezi obklad a podkladem. Z estetického hlediska spáry minimalizují případné poruchy kalibrace, kolmosti obkladů, a jsou-li barevné, zhodnocují celý povrch. Vzhledem ke kvalitě výrobků již není nutné se bát o údržbu spár na stěnách a podlahách.

Na těchto stránkách Vám přinášíme pouze nejpoužívanější varianty výrobků, Technokolla má ale spoustu dalších, které mohou vyřešit Váš problém. Proto neváhejte přijít na naši vzorkovnu, kde Vám poskytneme kompletní informace o celém sortimentu.

Powercolor

Nejnovější generace spárovacích hmot s obsahem částic stříbra pro spáry do šířky 5 mm. Díky vlastnostem iontu stříbra garantuje efektivní a dlouhotrvající ochranu proti plísním a množení bakterií. (certifikováno ústavem Centro Ceramico Bologna). Vhodné do prostředí s vysokými hygienickými nároky: nemocnice, wellnes centra, hotely, kuchyně, koupelny atd. Spárovací hmota je vysoce odolná, flexibilní, vodoodpudivá pro použití do jakéhokoliv prostoru.

 
Technocolors

Cementová flexibilní spárovací hmota od 1 do 8 mm. Vhodné do jakéhokoliv prostoru včetně podlahového vytápění. Jeto spárovací hmota s vysokým stupněm odolnosti vůči otěru a s velmi nízkou absorpcí vody. Microshield Systém poskytuje aktivní ochranu bránící množení bakterií a plísní.
Pro vysoce zatížené prostory je možné přidat do spárovací hmoty přísadu TC-Stuk pro zlepšení vlastností.

 

TC-Stuk

Latex ze syntetické gumy pro cementové spárovací hmoty, kterým zvyšuje flexibilitu a snižuje nasákavost.

 

 
Skycolors

Dvousložková epoxidová spárovací hmota s jemnou povrchovou úpravou, pestrými barvami a dobrou zpracovatelností. Ideální pro prostředí, které musí vyhovovat nejpřísnějším hygienickým normám: chemické provozy, laboratoře, laboratorní stoly, koželužny, průmyslové kuchyně, jatka, nemocnice, lázně. Ale díky své kvalitě a zjednodušené údržbě těchto spár je vhodná i pro privátní prostory (kuchyně, pracovní desky, koupelny, sprchové kouty). Tuto spárovací hmotu je možné použít i pro bazény s mořskou vodou.

 
Skycolors Shine

Tří-složková epoxidová spárovací hmota, v níž jedna ze složek jsou glitry, které dodají spárovací hmotě exkluzivní vzhled lesku.

 Acesil

Silikonová těsnící hmota, neobsahuje rozpouštědla a je odolná vůči plísni. Je vhodná pro dilatace, koupelny…

 

Neusil

Neutrální silikonová těsnící hmota. Je dokonale odolný vůči atmosférickým vlivům, vhodný pro dilatace, utěsnění cementu, betonu, skla, keramiky, kovu, PVC, pro hermetické uzavření spojů střechy, fasády, větracích šachet, k lepení zrcadel.


Primersil

Adhezní můstek pro Acesil a Neusil, pro prodloužení životnosti silikonového spoje.

 

 

Poliflex

Dvousložkové elastomerové těsnivo pro spoje od 5 do 15 mm. S vysokou odolností vůči otěru. Určená pro utěsnění dilatačních spojů keramických podlah v prostředích vystavených provozu těžkých vozidel, paletových vozíků nebo tak kde je vyžadována odolnost vůči kyselinám.