Hydroizolace

HYDROIZOLACE
Příprava podkladu, provedená podle přesných kritérií a s použitím specifických materiálů, je výchozím bodem pro dokonalý výsledek. K jeho dosažení je třeba, aby byl podklad vodotěsný a zabránilo se tak průsakům s vystoupáním vody a chemických činidel, která mohou poškodit konstrukci. Použití hydroizolací je nezbytné zejména při práci na popraskaných nebo rozdrolených podkladech. Při zaizolování betonu venkovních teras, zabráníme popraskání spár a výkvětům na nich.

Na těchto stránkách Vám přinášíme pouze nejpoužívanější varianty výrobků, Technokolla má ale spoustu dalších, které mohou vyřešit Váš problém. Proto neváhejte přijít na naši vzorkovnu, kde Vám poskytneme kompletní informace o celém sortimentu.

Izolace se dělí na dvě základní skupiny – izolace proti pozitivnímu tlaku vody (voda v bazénu)
– izolace proti negativnímu tlaku vody (sklepy)RASOLASTIK
Dvousložková izolační hmota, pružná, impregnační, antikarbonizační, propusný pro páru. Přilne ke všem druhům povrchů. Použití pro utěsnění stěn a podlah bazénů, teras, balkónů, koupelen, sprchových koutů, také van nebo cisteren obsahující pitnou vodu. Umožňuje obnovení vodotěsnosti starých teras bez nutnosti stržení stávající podlahy, vyhlazení omítek nebo popraskaných betonů. Slouží jako ochrana betonu před účinky karbonizace nebo před solním nebo sulfatačním napadením. Je li ponechán jako konečná vrstva, je v omezené míře vhodný pro pěší přecházení.
Používá se ve 2 vrstvách, kdy se do první vrstvy zatírá perlinka ( RASOLASTIK NET) (perlinka nesmí být kyselá) a do rohů, k dilatacím se použije dilatační páska (BANDELLA). Po vyschnutí první vrstvy (cca 3-5 hodin) se celá plocha přetáhne ještě jednou vrstvou této izolace. Pokládka dlaždic po 3-4 dnech.

 


RASOGUM
Jednosložková hydroizolační hmota, připravená k okamžitému použití. Pro použití pouze v interiéru – v koupelnách, sprchách nebo v prostředích vystavených silné vlhkosti. Vhodná také pro zapouzdření azbestu. Možnost použití přímo na sádrokarton. Ideální jako spojovací můstek na zbytcích syntetických lepidel (po strhnutí koberců).
Používá se ve 2 vrstvách, kdy se do první vrstvy použije do rohů izolační páska (BANDELLA) a po zaschnutí první vrstvy se nanese druhá vrstva této izolace. BANDELLA RL 80
Samolepící těsnící páska pro použití při izolacích.

 


BANDELLA RL 120
Těsnící páska pro spoje a rohy, přechody, dilatace, určená do 1 vrstvy izolací.

 

 

RASOLASTIK NET
Sklolaminátová síť doporučená pro své technické vlastnosti pro aplikaci izolací v exteriéru a v bazénech. Tato „perlinka“ má na sobě ochranou vrstvu PRIMER (ochrana kontaktu izolace a cementu), tím se stává antialkalická.