Příprava podkladu

Příprava podkladu
Pouze správná příprava podkladu může zaručit trvanlivý výsledek, dokonalý z technického i estetického hlediska. Aby byl podklad dokonalý, musí se vyznačovat správnou mechanickou odolností a musí být navržen s použitím technologie zabraňující smršťování, aby se předešlo odlepování a dalším projevům nedokonalosti.

Na těchto stránkách Vám přinášíme pouze nejpoužívanější varianty výrobků, Technokolla má ale spoustu dalších, které mohou vyřešit Váš problém. Proto neváhejte přijít na naši vzorkovnu, kde Vám poskytneme kompletní informace o celém sortimentu.

 

KRONOS

Hydraulický tmel pro realizaci vnitřních a vnějších potěrů, s běžným schnutím a rychlou hydratací bez smršťování. Vhodný pro pokládání keramiky, přírodního kamene, dřeva a pružných materiálů. Ideální pro podlahové vytápění. Pokládka dlažby po 24 hodinách.

 

 

PLAN 10

Ultrarychlá samonivelační hmota s dokonalými vlastnostmi pro vnitřní podlahy od 2 do 10 mm. Vhodné pro podlahové vytápění. U samonivelačních stěrek je nutné dodržet přesný poměr záměsné vody. Po vylití musí být povrch v jednolité hnědé barvě. Jakmile se začnou na povrchu tvořit růžové mapy nebo povrch začne červenat, je to signál, že byla směs špatně namíchána s větším množstvím vody. V tomto případě již nivelační hmota nemá své vlastnosti a je nutné ji odstranit. Povrch pochozí po 3-4 hodinách, pokládka dlaždic po 24-36 hodinách.

 

 

PLAN 30

Ultrarychlá samonivelační hmota s dokonalými vlastnostmi pro vnitřní podlahy od 5 do 30 mm. Vhodná pro podlahové vytápění. U samonivelačních stěrek je nutné dodržet přesný poměr záměsné vody. Po vylití musí být povrch v jednolité hnědé barvě. Jakmile se začnou na povrchu tvořit růžové mapy nebo povrch začne červenat, je to signál, že byla směs špatně namíchána s větším množstvím vody. V tomto případě již nivelační hmota nemá své vlastnosti a je nutné ji odstranit. Povrch pohozí po 3 hodinách, pokládka dlaždic po 48-72 hodinách.

 

 

GAP

Univerzální tixotropní (omezený skluz) technická malta zesílená vlákny, zabraňující smršťování, určená pro přípravu podkladů a obnovu fasád. Je vhodný pro interiér i exteriér, na zdi i na podlahy. Vynikající jako vrstva pro tloušťky od 3 do 30 mm a jako obnovovací malta pro tloušťky od 3 do 50 mm. Vhodná pro obnovu čelních částí balkónů, říms, schodů. Pokládka dlaždic po 12-48 hodinách v závislosti na vrstvě.

 

 

GAP R

Technická tixotropní (omezený skluz) malta zabraňující smršťování, s rychlým vytvrzením, pro podklady a sanace fasád. Je vhodná pro interiér i exteriér, pro podlahy i stěny. Vynikající jako vyhlazovací malta pro tloušťky od 3 do 30 mm a jako obnovovací malta pro tloušťky od 3 do 50 mm. Pro obnovu čelních částí balkónu, říms a schodů. Výhoda oproti předchozímu materiálu je v rychlosti tvrdnutí. Povrch pochozí po 2- 4 hodinách, pokládka dlaždic po 6-8 hodinách v závislosti na vrstvě.

 

 

PRIMER-T

Penetrace s obsahem syntetických pryskyřic ve vodní emulzi pro přípravu podkladů ze sádry, anhydritu nebo cementu (nasákavé materiály). Obzvláště na anhydritové podklady je nutná precizní penetrace, aby nedošlo k poškození anhydritu.

 

 

PRIMER 101

Jednosložkový epoxidový adhezní můstek na podporu adheze. Je vhodný pro nenasákavé materiály (při přelepování dlažba dlažba).

 

 

REPAIR

Dvousložková slévatelná epoxidová pryskyřice pro uzavírání prasklin a napojování lití. Obnova prasklin zrání v klasických podkladech nebo podkladech z betonu.