Historie Zehnder

1895 - Jakob Zehnder založil výrobní závod na motocykly, psací stroje, šicí stroje a pračky v Gränichenu ve Švýcarsku.

1930 - Robert Zehnder vynalezl trubkový radiátor (Zehnder Charleston). Oproti tehdy používaným litinovým radiátorům byl trubkový radiátor Zehnder mnohem lehčí, s lepší tepelnou vodivostí, bylo jej možné vyrobit levněji a byl pohlednejší.

1952 - Zahájení výroby stropních sálavých panelů pro využití v průmyslu a v podnikání. Systémy pro sálavé vytápění budov a hal do výšky 30 m.

1964 - Na základě velké poptávky po trubkových radiátorech byla založena německá dceřiná společnost v Riegelu.

1980 - Sloučením společnosti Zehnder a výrobce radiátorů Beutler v Lahru byla ještě více posílena již tehdy silná pozice na trhu.

Zehnder jako první vyvinul a na trh uvedl koupelnový radiátor (Zehnder Universal). Radiátor měl poprvé dvojí využití: pro vytápění a sušení ručníků.

1993 - Hans-Peter Zehnder (4.generace) přebírá vedení firmy.

2000 - Zehnder slavil 70 roků od zahájení výroby článkových trubkových radiátorů. K tomuto výročí jim dal jméno vztažené k době vzniku: Zehnder Charleston.

2001 - Zahájení působení v oblasti komfortního větrání.

2002 - Nabídka sálavých panelů pro vytápění byla doplněna stropními panely pro chlazení. Dodatečná oblast použití pro kanceláře, výstavní prostory a veřejné budovy. Systémy Zehnder pro sálavé vytápění a chlazení představují estetický prostorový koncept pro pohodové klima v prostoru.

2003 - Zahájení spolupráce s firmou Villeroy & Boch: designéři Villeroy & Boch navrhli k sériím keramiky a nábytku tvarově sladěné koupelnové radiátory, které jsou dodávány pod společnou obchodní značkou Villeroy & Boch by Zehnder.

2005 - S výrobní řadou Dualis stanovila společnost Zehnder nové standardy v designu radiátorů. Ocelové radiátory s přední částí ze zvlněného aluminiového profilu disponují velkým podílem příjemného sálavého tepla a hodí se pro koupelny, obývací pokoje i veřejné designové objekty. Radiátory Dualis získaly cenu Design Plus Award.

2007 - Zahájení prodeje filtrů vzduchu a přístrojů k čištění vzduchu v průmyslové oblasti.

Na veletrhu ISH ve Frankfurtu se společnost Zehnder prezentovala jako dodavatel systémů pro vytápění, chlazení a čerstvý vzduch. Představila energeticky účinné inovativní systémy zahrnující nový systém rozvodu vzduchu Zehnder OnFloor, pod značkou Villeroy & Boch by Zehnder ohřívače ručníků Planus, vyznamenané cenou za design "red dot" a prestižní cenou iF Design Award a stropní sálavé panely ZBN.

2009 - Společnost Zehnder se představila na veletrhu ISH ve Frankfurtu jako dodavatel kompletního řešení pro zdravé a pohodové prostorové klima. Poprvé byla představena kompaktní energetická centrála Zehnder ComfoBox k vytápění, chlazení, větrání a ohřevu teplé vody. Byly uvedeny nejrychlejší a nejúčinnější stropní sálavé panely Zehnder Carboline k vytápění a chlazení.